Nagrada je dodijeljena na svečanosti održanoj 11. prosinca u Muzeju Mimara u Zagrebu. Podršku internetskih glasača, posjetitelja stranice Dobrotvorka.zamah.hr, brojnih podupiratelja, medija i prijatelja dobile su sve ovogodišnje kandidatkinje – Maša Budimski, Vesna Deronjić, Marijana Ivanić Vuga, Sanja Knežević, Tihana Kunštek, Ornela Malogorski, Marina Radočaj, Ksenija Vičić, Željka Vučko i Ana Vukas. Različitih su zanimanja, dobi, interesa, a sve ih veže jedno – djelovanje za opće dobro. Njihovi nas primjeri nadahnjuju i obvezuju da i sami pronađemo područje u kojem se možemo aktivirati i činiti dobro drugima.
Tihana Kunštek dobrotvorka je koja se svakodnevno trudi svijet učiniti boljim mjestom – i to ne samo u jednoj udruzi ili jednom području djelovanja
Tihana Kunštek dobrotvorka je koja se svakodnevno trudi svijet učiniti boljim mjestom – i to ne samo u jednoj udruzi ili jednom području djelovanja. Suočena s problemom neplodnosti i brojnim bezuspješnim pokušajima potpomognute oplodnje, Tihana je neumorna aktivistica, a dvije je godine bila i predsjednica Udruge pacijenata s problemom neplodnosti BETA. Svoju je osobnu životnu tragediju, gubitak djeteta u 39. tjednu trudnoće, zabilježila u knjizi "Rekvijem za Lauru" 2012. godine, kako bi svojim iskustvom pomogla drugim parovima suočenima s tako strašnim gubitkom, a sav je prihod od prodaje knjige donirala u humanitarne svrhe.
Od 2011. godine volontira u grupi Facebook humanitarci i jedna je od osnivačica i voditeljica istoimene udruge koja Zagrepčanima u teškoj financijskoj situaciji pomaže donacijama hrane i higijenskih potrepština. Osmislila je Malu školu volonterstva, kojom osnovnoškolce educira o filantropiji i dobrotvorstvu. Surađuje i s udrugama koje se brinu o napuštenim životinjama. Osim konkretnoga, svakodnevnoga rada u svim udrugama, organizacijama i grupama u kojima je aktivna, Tihana svojim optimizmom, osmijehom i predanošću sve u svojoj okolini motivira i potiče na uključivanje u mrežu dobrih djela koju je vješto i golemom ljubavlju isplela.
Nagradom se potiče i promovira filantropija, osobito ženski doprinos u dobrotvornom i humanitarnom radu te zalaganje za opće dobro u različitim područjima djelovanja. Naziv nagrade inspiriran je djelom Josipe Vancaš, dobrotvorke iz razdoblja Ilirskoga preporoda koju su suvremenici nazvali "ženom rijetke vrijednosti", a tako se mogu nazvati i sve dosadašnje kandidatkinje za tu nagradu, njih ukupno 44, koje čine dobra djela daleko od očiju javnosti.