Udruga Kulturtreger i Književni klub Booksa i ove godine organiziraju Reviju malih književnosti, festival koji hrvatskoj čitateljskoj publici predstavlja pisce i spisateljice koji su renomirani u svojim zemljama, ali čija djela nisu objavljena kod nas. Ovogodišnje izdanje Revije jubilarno je, deseto i održat će se u srijedu, 15., i četvrtak, 16. listopada u Književnom klubu Booksa.
Albanska književnost u Hrvatskoj najmanje je poznata od svih ostalih književnosti u regiji. To je činjenica koju ovaj festival namjerava početi mijenjati i stoga će hrvatskoj javnosti predstaviti šestero književnika i književnica iz Albanije. To su: Eljan Tanini, Lisjana Demiraj, Gresa Hasa, Sabina Veizaj, Lindita Komani i Arti Lushi. Osim njihovih, u katalogu ovogodišnje Revije naći će se i tekstovi Lindite Arapi, Fluransa Ilie, Dariena Levanija, Albane Nexhipi, Mariklene Niço i Edona Qesarija.
Odabir upravo ovih književnih imena za Reviju je odradio književnik, osnivač međunarodnog književnog festivala Poeteka i urednik istoimenog časopisa Arian Leka. Tekstove albanskih autorica i autora preveo je ugledni pisac i profesor Skhelzen Maliqi. Vizualni identitet festivala potpisuje Zoran Ðukić.
Revija malih književnosti i ove se godine provodi uz podršku Gradskog ureda za kulturu Grada Zagreba, Ministarstva kulture Republike Hrvatske i Zaklade Kultura nova.

