Program:
16:00 - 18:00 Živa knjižnica Savezništva za solidarnost
U živoj knjižnici posjetitelji, kao i u pravim knjižnicama, mogu pogledati koji se naslovi nude, posuditi knjigu, pročitati ju, vratiti te potom posuditi novu, no s jednom značajnom razlikom – knjige u živoj knjižnici su stvarni ljudi, a čitanje se sastoji od razgovora.
Živa knjižnica koja će biti otvorena tijekom obilježavanja IDAHOTBa neće imati samo naslove o LGBTI* temama kao što su dugine obitelji ili rodni identitet, nego će imati i druge knjige s naslovima o temama kao što su migranti, nacionalne manjine i drugi naši saveznici i saveznice, u skladu s ovogodišnjom temom.
18:30 - 20:00 Diskusija Savezništva za solidarnost
Borba za ravnopravnost nije samo borba LGBTI* osoba, nego mnogih drugih manjina i ovogodišnje obilježavanje Međunarodnog dana borbe protiv homofobije, transfobije i bifobije prilika je da ojačamo savezništva s drugim ugroženim skupinama, te podsjetnik na potrebu solidarnosti unutar manjinskih zajednica, budući da prava jedne skupine ne mogu biti čvrsto osigurana ako nisu osigurana i prava drugih ranjivih skupina.
U diskusiji sudjelovat će gosti iz veleposlanstava Kanade, Španjolske i drugih koje podržavaju ovaj događaj i obilježavanje Međunarodnog dana.
20:30 - 22:30 Prikazivanje filma: Last Chance / Une dernière chance (r. Paul Émile d'Entremont, 2012)
Dokumentarni film režisera Paul-Émile d'Entremonta prati priče pet LGBT osoba koji traže pravo na azil u Kanadi kako bi izbjegli progon ili homofobno nasilje u svojim domovinama.

