doktor.jpgDr. med. dr. med. Ostojić samo se na jedan dan iz Londona vraća u Booksu da predstavi svoju novu knjigu "Upomoć, pročitali smo knjigu! Klinički pojmovnik kritičkog čitanja" (Kulturtreger/ Booksa i Kurziv/ Kulturpunkt.hr, 2018.). Promocija će se održati 5. veljače s početkom u 19 sati.

Doktor Ostojić poznati je literoterapeut, humanist i humanitarac koji desetljećima diljem svijeta liječi nesretne ljude od psihofizičkih bolova nastalih uslijed čitanja književnih djela. Doktor je u sklopu svoje misije od 2008. do 2014. za portal Booksa.hr pisao tekstove o fatalnim posljedicama književnosti i važnosti prevencije čitanja. Na temelju tog rada nastala je ova knjiga koja, kako navodi predgovor, iznosi „istinite i tople ljudske priče o raznolikosti kritičkog čitanja, čitalačkoj patničkoj sudbini i sretnom medicinskom razrješenju svakog problema.”

U Booksi će doktor predstaviti knjigu, svoju profesiju, najopasnije autore u povijesti književnosti te direktnu poveznicu između nepismenosti, zdravog duha i zdravog tijela. Uz to, održat će i živu demonstraciju sistematskog književnog pregleda na primjeru pacijentice Lize Gorički. Naposljetku, publika će imati priliku iznijeti svoje čitalačke tegobe, a dr. med. dr. med. Ostojić dat će svoje stručno mišljenje. Program će voditi i aparaturu dodavati urednica knjige i Booksina primarijuskinja Miljenka Buljević.

Publika će također moći kupiti knjigu po cijeni od 50 kuna i na licu mjesta dobiti autogram-recept doktora Ostojića.

Više o događaju možete pronaći ovdje.