Pozivaju Skupštinu i Gradonačelnika Zagreba da ulože veće napore u obilježavanju Paviljona 22 u svrhu sjećanja na žrtve zločina dajući mu tako značajnije mjesto u kolektivnoj memoriji građana Zagreba čime bi se doprinijelo neponavljanju ovakvih djela.Iz inicijative se nadaju da će ovakvim akcijama ukazati na važnost memorijaliziranja i onih mjesta koja su dio prošlosti naše države, a koja zauzimaju njen mračni i sramotni dio
Od listopada do prosinca 1991. godine pripadnici pričuvnih postrojbi MUP-a RH su na području Zagreba vršili nezakonita lišavanja slobode civila koji su potom u Paviljonu 22 Zagrebačkog velesajma zlostavljani i mučeni. Nakon fizičke i psihičke torture, civili su odvođeni u Pakračku Poljanu gdje su i ubijani.
Županijski sud u Zagrebu je 12. svibnja 2016. godine objavio presudu Tomislavu Merčepu kojom je proglašen krivim za kazneno djelo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva te je osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 5 i pol godina. Vrhovni sud je 2. veljače 2017. djelomično prihvatio žalbu nadležnog državnog odvjetnika te je preinačio prvostupanjsku presudu s pet i pol na sedam godina zatvora.
Kako stoji u presudi, Tomislav Merčep bio je de facto (stvarni) zapovjednik jedinice rezervnog sastava MUP RH/pričuvne postrojbe stacionirane na Zagrebačkom velesajmu i Pakračkoj Poljani te savjetnik u MUP-u Republike Hrvatske. Kriv je za nezakonita uhićenja, zlostavljanje i ubijanja 31 civila dovedenih iz Zagreba, Kutine, Ribnjka, Janje Lipe, Bujavice, Međurića, Zbjegovače i Pakračke Poljane, od kojih je 23 usmrćeno.
Iz inicijative se nadaju da će ovakvim akcijama ukazati na važnost memorijaliziranja i onih mjesta koja su dio prošlosti naše države, a koja zauzimaju njen mračni i sramotni dio.