Saborski Odbor za informiranje, informatizaciju i medije u drugom čitanju nije prihvatio Konačni prijedlog zakona o izmjenama Zakona o elektroničkim medijima. Nakon što su Neovisni internetski mediji uputili Saboru Republike Hrvatske, svim klubovima saborskih zastupnika te nadležnim saborskim Odborima zahtjev u kojem traže trenutnu odgodu donošenja Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o elektroničkim medijima i Zakona o porezu na dodanu vrijednost, za njih su stigle povoljne vijesti.
Odbor za informiranje, informatizaciju i medije nije podržao donošenje Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o elektroničkim medijima.
Tijekom sjednice raspravljalo se o Inicijativi neovisnih internetskih medija te primjedbama i prijedlozima amandmana na Konačni prijedlog zakona Nacionalne udruge televizija (NUT) i Hrvatske udruge radija i novina (HURIN).
U raspravi na Odboru članovi su se osvrnuli na navedene dopise te je rečeno da neovisni internetski mediji traže definiranje javnog interesa u kulturi i smatraju da se predloženim zakonom pretpostavlja da su isključivo neprofitni mediji vođeni javnim interesom, što nije točno.
Neovisni internetski mediji, među ostalim, smatraju da je ovakvo stajalište diskriminatorno i suprotno načelima slobodnog novinarstva te da se stvaraju pretpostavke za potpuno isključivanje neovisnih internetskih izdavača čiji su osnivači trgovačka društva, uz nezakonito favoriziranje internetskih portala osnovanih od organizacija civilnog društva koje se kategorizira kao neprofitne medije.
U dopisu Nacionalne udruge televizija i Hrvatske udruge radija i novina tvrdi se da je tekst Konačnog prijedloga zakona suprotan raspravama, prijedlozima i primjedbama koje su iznesene s njihove strane, kao i od Vijeća za elektroničke medije i Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja. Drže neprihvatljivim povećati broj i vrstu korisnika Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija, a bez prethodnog povećanja sredstava tog Fonda. Posebno neprihvatljivim smatraju u korisnike tog Fonda ubaciti one kategorije koje nigdje u Europskoj uniji nisu sufinancirane kao što su programi na zahtjev i satelitski programi, jer se time ugrožava opstanak lokalnih i regionalnih radio i TV postaja koji su zakonom obvezani proizvoditi određeni program kojim obavljaju javnu funkciju.
Nakon provedene rasprave Odbor je većinom glasova, s pet glasova za i četiri glasa protiv, odlučio predložiti Hrvatskom saboru zaključak da se ne podržava donošenje Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o elektroničkim medijima.